Miedwie - duża pętla
-
DST
157.33km
-
Temperatura
25.0°C
-
Sprzęt Kalkhoff
-
Aktywność Jazda na rowerze
https://www.plotaroute.com/route/1573074
Mapa nie pokazuje ścieżki rowerowej którą jechałem od Mechowa, nie można jej narysować oraz jak zwykle jazdy pod samym domem.
Koszewko
Pałac w Koszewie
Kościół i pomnik w Żukowie
Rzeka Płonia pod Płońskiem nomen omen na południe od Jeziora Płoń.
Rosiny kościół
Droga rowerowa biegnąca z pod Przelewic do Pyrzyc, o ile się ją odnajdzie, ja wjechałem na nią pod Mechowem
Ryszewko ruiny kościoła
Korki nad morze na dawnej trójce na wysokości Starego Czarnowa oraz na autostradzie w kładki na ulicy Koziej.
Tak przy okazji w okolicach Przelewic polecam Sanktuarium w Brzesku. byłem w 2014 roku ale jak widzę zdjęcia zniknęły
O ogrodzie w Przelewicach większość z regionu pewno słyszała, dziś także tam były tłumy. ale poza tym na większości trasy cisza i spokój.
Tu relacja z ogrodu z 1 maja 2015 roku
http://dornfeld.bikestats.pl/1312874,Ogrod-w-Przel...
O Sanktuarium w Brzesku:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sanktuarium_Matki_Bo...
https://pl.wikipedia.org/wiki/Sanktuarium_Matki_Bo...
Unikatowe drewniane pseudosklepienie, tworzące iluzję podziału na dwie nawy, po pięć przęseł każda, wykonał w 1697 r. Michał Pahl, samorodny talent, z zawodu pomocnik młynarski. Z powodu braku podpór, żebra sklepienia wspierają się na wiszących wspornikach ozdobionych liśćmi akantu i szyszkami. W kolorowych łukach unoszą się na niebieskim tle postacie aniołów z instrumentami muzycznymi i gałązkami palm. Pomiędzy nimi liczne wstęgi z biblijnymi wersetami, m.in. „Gloria in excelsis Deo”. Także malowidła przypisuje się owemu młynarczykowi, Michałowi Pahlowi. Jako protestant, w niezwykle harmonijny sposób pogodził on na stropie dwa tematy, będące obecnie istotą każdego sanktuarium maryjnego. Temat maryjny umieścił nad ołtarzem wokół figury Madonny, natomiast temat chrystologiczny w centrum kościoła. Otóż połączenie tych dwóch tematów, jest charakterystyczne dla obrządku rzymskokatolickiego. Właśnie to wielkie zadanie, jako drogę każdego katolika, streszcza, na wyremontowanym fragmencie nad chórem, jeden z aniołów z szarfą: „Przez Maryję do Jezusa”. Jest to jedyny napis w języku polskim na malowidle stropu. Na ścianie godło z autoportretem i inskrypcją: „Michał Pahl, uczeń młynarski ozdobił ten kościół robotą ciesielską, stolarską i rzeźbiarską w roku 1697”.